Kategorie
Bez kategorii

Rekrutacja do IB. To powinniście wiedzieć

W Polsce każda szkoła prowadząca IB sama decyduje, jak przeprowadzić nabór do tych klas. Dwuletni program nauczania na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej zakończony egzaminem maturalnym zazwyczaj rozpoczyna się w drugiej klasie.
Szkoły  często organizują tzw. preIB dla pierwszoklasistów, którzy mają zamiar uczyć się w tym systemie. Nauka w systemie IB w szkołach publicznych jest nieodpłatna, jednak uczeń ponosi opłatę za egzamin, która w 2011 roku wynosiła ok. 3500 zł (zależy od kursu franka szwajcarskiego).  IB prowadzi 34 szkoły, w tym 15 państwowych.

Matura zaczyna się na początku maja, trwa trzy tygodnie. Materiały na egzamin maturalny zostają przesłane z Cardiff w Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu egzaminu prace są kodowane i wysyłane pocztą kurierską do egzaminatorów w różnych państwach na całym świecie. Po sprawdzeniu zakodowanych prac, eksperci z IB przesyłają je wraz ze swoimi ocenami do centrum egzaminacyjnego IB w Cardiff w Wielkiej Brytanii. Stamtąd wyniki przesyłane są do Genewy w Szwajcarii, gdzie mieści się główna siedziba International Baccalaureate Organisation. Wyniki ogłaszane są na początku lipca. IBO w Genewie wystawia dyplomy międzynarodowej matury i wysyła je do szkół, w których odbywały się te egzaminy. Wyniki egzaminu są zamieszczone na stronie internetowej Organizacji IB w lipcu, dyplomy młodzież otrzymuje na początku września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *